Pomoc v nouzi
Osamostatnění je jedním z rysů dospívání. Do situace, kdy člověk nutně potřebuje řešit bytovou otázku, se dostane zpravidla několikrát za život. Situace na trhu s bydlením se vyvinula tak, že je jen malé procento zájemců, kteří jsou schopni si pořídit bydlení z vlastních zdrojů, či úspor. Samozřejmě někdo měl to štěstí, že mu pomohli rodiče, nebo prarodiče, ale cenový vývoj na trhu s nemovitostmi, spíše napovídá, že je téměř nezbytností, pro většinu populace použít financování z vnějších zdrojů.
Zde je první volbou bankovní dům, jehož název jste pravděpodobně někde zaslechli z reklamy, ale velké procento zájemců, bude nemile tím překvapeno tím, že nebudou pro klasický bankovní dům, dostatečně bonitní a tedy, jejich žádost bude posouzena negativně.
Běžné bankovní domy jsou svázány velmi přísnými pravidly a jejich mantinely jsou velmi svázané a nepružné. Ke všemu nejistota z jakého důvodu byla žádost posouzena negativně, není bankou zodpovězena, jelikož jejich algoritmy důvody nevyhovění nesdělují. Žadatel může obcházet bankovní ústavy jeden za druhým, ale pokud neuspěl u jednoho, je pravděpodobné na úrovni jistoty, že bude jeho žádost neprůchozí i tam. Současná situace se zvyšujícími úrokovými sazbami a vzrůstající inflací, navíc okruh možných úspěšných žadatelů o financování dále zužuje.
Největším problémem dnešní doby, je pro většinu žadatelů zařazení do registru neplatičů, ať již bankovních, či nebankovních. O smyslu, účelnosti a spravedlnosti se vede léta diskuze, nicméně pro jejich zřizovatele je to byznys a nelze opomenout, že v mnoha případech i na určité problémy mohou upozornit. Problém je v tom, že naprosto není rozlišen důvod vzniku zápisu v registru. Ve velké většině případů je záznam z opomenutí a vlastního šlendriánu, příčinou ale může být i delší nemoc apod. Bohužel registry toto nerozlišují. Není ale třeba věšet hlavu a házet flintu do žita. K řešení těchto problémů jsme nachystali produkt – nebankovní hypotéka bez registru.